Srbija protiv Danske, utakmica poslednjeg kola grupe 4, A lige. Srbija utakmicom u Leskovcu zatvara grupnu fazu Lige nacija. Da li će Srbija ostati u A Ligi nacija ili će uspeti pobedom protiv Danske da se domogne i četvrtfinala ovog najmlađeg UEFA takmičenja ostaje da vidimo nakon večerašnje utakmice.
Utakmica Srbija protiv Danske je utakmica koja će odgovoriti na neka pitanja. Ali ono najbitnije je da li će Srbija uspeti da nakon večerašnje utakmice ostati u drugom šeširu prilikom žreba za kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u SAD, Kanadi i Meksiku 2026. što donosi „slabije“ protivnike.
Srbija je dobro odigrala protiv Švajcarske u Cirihu. Malo je nedostajalo i za pobedu. Ali, videlo se nešto što se nije videlo odavno. To je volja i htenje igrača da pokažu da znaju, mogu i hoće. Malo je nedostajalo do trijumfa. Dušan Vlahović je imao dve izgledne šanse, Mitrović je promašio sa 11 metara. Na kraju, 1:1. Rezultat koji je itekako odgovrarao, jer sa ovim nerešenim rezultatom, Srbija je osigurala opstanak u A diviziji Lige nacija.
Selektor Dragan Stojković će imati slatke muke pri odabiru startnih 11 za meč protiv Danske. Iako je utakmica protiv Švajcarske završila nerešeno, igra je bila lepa i lepršava. Svi su pokazali da mogu. S toga će i na Stojkoviću biti težak izbor.
U svakom slučaju, Pavlović se vraća nakon suspenzije. Tako da će on sigurno zauzeti svoje mesto u odbrani. Centralnu poziciju u odbrani bi trebao zauzeti Nikola Milenković a na desnoj strani bi trebao delovati Miloš Veljković koji ima malu prednost nad Strahinjom Erakovićem.
Što se tiče bekovskih pozicija, tu ne bi trebalo da se menja išta. Najverovatnije da će Andrija Živković i Aleksa Terzić ponovo biti na desnoj odnosno levoj bekovskoj poziciji.
U veznom redu se očekuju Nemanja Gudelj i Nemanja Maksimović koji su odlično odigrali protiv Švajcarske. Ispred njih kao najkreativniji će biti Lazar Samardžić. Svesni smo njegovih kvaliteta ali još čekamo da proradi u nacionalnom dresu. Možda je večeras ta noć.
Formacijski, Srbija će igrati u sistemu 3-4-1-2. Tako da ćemo u napadu opet imati izvrsne Aleksandra Mitrovića kao i Dušana Vlahovića. Malo je nedostajalo obojici da se upišu u strelce u prethodnoj utakmici. Možda će vecčeras da nadoknade promašaje.
Sadržaj
ToggleSastav Srbija protiv Danske
Dakle, reprezentacija Srbije bi po našoj proceni trebalo da izađe u sledećem sastavu protiv Danske:
Golman
- Đorđe Petrović
Odbrana
- Strahinja Pavlović
- Miloš Veljković
- Nikola Milenković
- Andrija Živković
- Aleksa Terzić
Vezni red
- Nemanja Gudelj
- Nemanja Maksimović
- Lazar Samardžić
Napad
- Aleksandar Mitrović
- Dušan Vlahović
Prenos utakmice Srbija – Danska
Srbija protiv Danske prenos utakmice možete gledati na RTS i ArenaSport kanalima. Utakmica počinje u 20:45č. Na RTS kanalu možete pogledati i uvodnu emisiju gde su dobro poznati gosti, Rade Bogdanović, Miroslav Vjetrović i Saša Janković.
Mesto utakmice Srbija – Danska
Utakmica se igra na novom stadionu Dubočica u Leskovcu sa početkom u 20:45č.
Naslovna fotografija preuzeta sa: skysports.com













