Prošlog decembra napunila sam 30 godina, a sa njima su se pojavili i prvi znakovi starenja kože lica. Nisam ljubitelj tretmana u kozmetičkim salonima. Ono u čemu zaista uživam je spa dan bar jednom nedeljno, u svojoj sobi i kupatilu, uz čašu dobrog vina.
Važno mi je da mi je lice uredno i zdravo. Posle nekoliko meseci testiranja različitih proizvoda, konačno mogu reći da sam pronašla savršene proizvode za higijenski tretman lica kod kuće i usavršila tehniku. Moja koža nikada nije izgledala lepše – bez flekica, ljuspica, hidrirana. Ovo leto ću provesti bez teške šminke i koža će zaista disati.
U nastavku ću vam objasniti kako možete samostalno da brinete o svom licu kod kuće. Ovakvi tretmani kod kuće traju otprilike koliko i tretman u kozmetičkom salonu, a uštedećete vreme na odlazke kod kozmetičara i novac.
Prednosti higijenskog tretmana lica
- Poboljšavaju zdravlje kože tako što uklanjaju nečistoće i mrtve ćelije koje mogu zapušiti pore. Ovo smanjuje rizik od akni i drugih kožnih problema.
- Ovim tretmanima podstičemo cirkulaciju, time poboljšavamo ishranu ćelija kože i pomažemo regeneraciju.
- Poboljšavamo teksturu i tonus kože, čineći je glatkijom i svetlijom.
- Maske i hidratantne kreme koje se koriste tokom tretmana duboko hidriraju kožu, sprečavajući suvoću i održavaju kožu mekanom.
Šta je potrebno za higijenski tretman lica?
Za početak, potrebni su vam čistač, eksfolijator, uređaj za parenje ili posuda s toplom vodom, maska za lice i hidratantna krema.
Prvo, očistite lice blagim čistačem kako biste uklonili nečistoće i šminku. Ja koristim Balea MED ULTRA SENSITIVE penu za čišćenje lica. Ova pena nežno uklanja nečistoće, ostavljajući kožu osveženom i spremnom za higijenski tretman lica. Njena blaga formula idealna je za osetljivu kožu, bez iritacija.
Zatim je na redu eksfolijacija, ili jednostavnije rečeno piling lica uz masažu kružnim pokretima. Ovo je važan deo mog higijenskog tretmana lica jer uklanja mrtve ćelije kože, omogućava bolju apsorpciju drugih proizvoda i poboljšava teksturu i sjaj kože.
Koristim Zoya Vitamin C powder cleanser ili Balea Vitamin C piling, a vi možete da koristite bilo koji piling koji odgova vašem tipu kože.
Nakon toga otvaramo pore – ja to radim tako što nagnem lice iznad posude s toplom vodom i prekrijem glavu peškirom. Pore treba da se otvore kako bi koža bolje upila masku koju nanosimo u sledećem koraku.
Kao dodatni savet, možete lice pariti sa čajem od kamilice ili dodati etarsko ulje čajnog drveta u vodu za još bolje rezultate.
Izaberite masku koja odgovara vašem tipu kože i nanesite je, ostavljajući je da deluje onoliko dugo koliko je navedeno u uputstvu. Ja sam se ovaj put odlučila za Balea retinol masku za lice. Ne koristim uvek istu masku.
Moje preporuke su i Baleina hijaluronska maska, kao i aloe vera maska za lice.
Na kraju higijenskog tretmana lica, kako biste zadržali vlagu u koži, umijte lice i nanesite serum i hidratantnu kremu koju inače koristite u svojoj dnevnoj rutini.
Ja koristim:
- Sprej za lice sa termalnom izvorskom vodom, koji osvežava i hidrira kožu
- Revox vitamin C serum koji posvetljuje ten i pruža antioksidativnu zaštitu
- Revox B77 JAPANESE RITUAL kremu za lice koja neguje i hidrira kožu
- Na kraju, obavezno nanosim zaštitni faktor za lice kako bih zaštitila kožu od štetnih UV zraka
Dodatni saveti koji će vam pomoći da vam koža lica uvek bude lepa i čista
Često me pitaju kako mi lice izgleda uvek sveže i lepo pa sam odlučila da sa vama podelim još saveta i dnevnih rutina za koje sam sigurna da utiču na kvalitet kože lica.
-
- Pijte dovoljno vode. Nema potrebe da govorim kako voda zaista hidrira telo iznutra pa samim tim i kožu lica. Ja sam neko ko dnevno popije minimalno 3l voda, leti čak i 4.
- Umijte lice čim uđete u stan. Kao i pranje ruku, umivanje lica treba da postane navika jer je vazduh jako zagađen i sve nečitoće nam se zadržavaju baš na licu.
- Koristite SPF tokom cele godine. Moja preporuka je Revox daily sun shield sa faktorom 50.
- Ako imate osetljivu kožu lica nemojte koristiti peškir za brisanje nakon umivanja nego vodu lagano pokupite tuferima.
- Redovnije menjajte jastučnicu.
- Redovno perite četkice za šminku.
- Uključite kolagen u vašu svakodnevnu rutinu.
- I za kraj, posete spa centru će pomoći da se rešite toksina a samim tim i koža lica će da bude čišća i lepša.
Zaključak
Kućni tretmani su pristupačniji i mogu se češće izvoditi. Ali, za ozbiljnije probleme sa kožom preporučujem vam da posetite profesionalca. Kombinovanje redovnih kućnih tretmana sa povremenim posetama kozmetičaru zvuči kao najbolji način za održavanje zdrave i lepe kože.
Redovna nega kože je ključna za prevenciju problema i očuvanje mladalačkog izgleda. Isprobajte ovu metodu za higijenski tretman lica i uživajte u blistavoj i zdravoj koži. Meni radi posao, sigurna sam da će i vama.